Nova agora

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Nova agora

Forum za ozbiljne rasprave u trenucima kad se odmaramo od zajebancije, i obratno.


    Hoće li stvari u današnjoj muzici krenuti na bolje?

    avatar
    Jova
    Admin


    Broj poruka : 14
    Datum upisa : 20.01.2011

    Hoće li stvari u današnjoj muzici krenuti na bolje? Empty Hoće li stvari u današnjoj muzici krenuti na bolje?

    Počalji  Jova Ned Jan 23, 2011 11:54 pm

    Mnogi kažu da je danas muzika sve gora i gora i da se ne može porediti sa muzikom u ranijim decenijama, a o klasici da i ne govorim.

    Ja se ne slažem baš u potpunosti. Mislim samo da je danas kvalitetna muzika sve manje i manje popularna i da ljudi zbog toga ne mogu ni da otkriju kvalitetnu novu muziku. Jednostavno đubre dominira. Đubre se svugdje pušta. Đubre je na vrhovima top-listi, a kvalitetna muzika (koja se i dan danas itekako stvara, bar se nadam) čami u zapećku.

    Šta mislite dokle će to biti tako?

    Evo već vidim danas silne Karleuše, Lejdi Gage i ostala kvazi muzika je u usponu. To je muzika mehanička, prekompjuterizovana, a i promoviše sve suprotno pravim vrijednostima. Lejdi Gaga, konkretno, je muzički talentovana, ali mi ide na nerve zato što je degutantna. Samo želi da šokira. Oblači se nenormalno i promoviše život u kome su ljudi ko zombiji i ništa ne razmišljaju. Pošto nisam jedini kome takva muzika ide na nerve, a i činjenica je da su Lejdi Gaga i Džastin Biber najhejtovanije osobe na Youtube-u, šta vi mislite da li će se pojaviti REAKCIJA?

    Da li će uslijed zasićenja masa, ponovo postati popularna kvalitetnija muzika, možda neki oblik roka, ili možda čak neki sasvim novi žanr?

      Sada je Pet Maj 03, 2024 6:07 am